ДИШ 6 август 2017 година


Държавния индивидуален шампионат (ДИШ) завърши с дисциплините при юноши и девойки младша възраст - финали на 200 метра, серии, полуфинали и финали на 500 метра и масовите стартове в 3000 и 5000 метра.

Димитър Петров бе непобедим - завоюва два златни медала и титлите Шампион на България за 2017 година в дисциплините С1 200 и С1 500 при младшата възраст.

Бронзови отличия спечелиха:
  • Михаил Федишин С1 5000 м,
  • Михаил Федишин и Стелян Близнаков С2 500 м,
  • Лариса Федишина К1 500 м и
  • Лариса Федишина и Габриела Костова К2 500 м.
Стефан Щерев се пребори за четвъртото място и финишира непосредствено след кануто на Мишо в трудната пет километрова дистанция.

6-ти на 200 метра завършиха Габриела Костова с каяк и Стелян Близнаков с кану. Три 7-ми места записаха Стефан Щерев С1 500 м и двойката каяк Васил Кръстев и Бранимир Христов на 200 и 500 метра. Христо Каратабанов и Божидар Попчев, в другата двойка каяк на СККК "Чипилски" при юношите младша възраст, останаха 14-ти (5-то място от Б Финал) и 17-ти (8-мо място от Б Финал), съответно на 200 и 500 метра.

Албум от Google Снимки • Резултати и точки от ДИШ при Юноши и девойки младша възраст • Резултати и точки в другите възрастови групи ще откриете в публикацията от 4 август

Към 2-та медала от вчера, състезателите младша възраст на СККК "Чипилски" добавиха нови 6:
  • Златни медали: 3 (три)
  • Бронзови медали: 5 (пет)
  • Призови класирания от 4-то до 12-то място: 9 (девет)
  • Други стартове, донесли точки: 3 (три)
Успешното представяне на юношите и девойките младша възраст донесоха на клуба общо 604 точки.


Спечелени медали от ДИШ 2017 - общо 23 (двадесет и три) за всички възрастови групи:
  1. Златни медали: 9 (девет)
  2. Сребърни медали: 7 (седем)
  3. Бронзови медали: 7 (седем)
  • Призови класирания от 4-то до 12-то място: 27 (двадесет и седем)
  • Други участия на финали: 4 (четири)


Поздравяваме всички състезатели за победите и постигнатите резултати! Благодарим Ви сърдечно за успехите, борбата до последния метър и точките, които спечелихте!


Димитър Петров
  • Четири златни медала - Шампион на България в дисциплините:
    1. С1 200 м Юноши младша;
    2. С1 500 м Юноши младша;
    3. С1 1000 м Юноши младша;
    4. С2 1000 м Юноши старша с Атанас Хорозов;
  • Два сребърни медала:
    1. С1 1000 м Юноши старша;
    2. С2 500 м Юноши старша с Атанас Хорозов.

  • Два златни медала - Шампион на България в дисциплините:
    1. С1 500 м Юноши старша;
    2. С2 1000 м Юноши старша с Димитър Петров;
  • Сребърен медал С2 500 м Юноши старша с Димитър Петров.

Михаил Федишин
  • Златен медал - Шампион на България в дисциплината С1 500 м Момчета;
  • Два сребърни медала:
    1. С1 1000 м Момчета;
    2. С1 2000 м Момчета;
  • Два бронзови медала:
    1. С1 5000 м Юноши младша;
    2. С2 500 м Юноши младша със Стелян Близнаков;
  • 4-то място С2 1000 м Юноши младша със Стелян Близнаков.

  • Златен медал - Шампион на България в дисциплината К1 5000 м Девойки старша;
  • Два сребърни медала:
    1. К1 500 м Девойки старша;
    2. К1 1000 м Девойки старша.

Габриела Костова
  • Златен медал - Шампион на България в дисциплината К2 1000 м Момичета с Люлина Михайлова;
  • Сребърен медал К2 500 м Момичета с Люлина Михайлова;
  • Бронзов медал К2 500 м Девойки младша с Лариса Федишина;
  • 5-то място К1 2000 м Момичета;
  • 6-то място К1 200 м Девойки младша.

Люлина Михайлова
  • Златен медал - Шампион на България в дисциплината К2 1000 м Момичета с Габриела Костова;
  • Сребърен медал К2 500 м Момичета с Габриела Костова;
  • 6-то място К1 500 м Момичета.

Владо Русенов, Юноши старша
  • Сребърен медал С1 5000 м;
  • Бронзов медал С1 200 м;
  • 5-то място С1 500 м.

Лариса Федишина
  • Три бронзови медала:
    1. К1 500 м Девойки младша;
    2. К1 1000 м Девойки младша;
    3. К2 500 м Девойки младша с Габриела Костова;
  • 4-то място К1 500 м Девойки старша;
  • 5-то място К1 1000 м Девойки старша.

Стелян Близнаков, Юноши младша
  • Бронзов медал С2 500 м с Михаил Федишин;
  • 4-то място С2 1000 м с Михаил Федишин;
  • 6-то място С1 200 м.

Ива Маринова
  • Бронзов медал К1 500 м ДецаW;
  • 8-мо място К1 500 м Момичета;
  • 8-мо място К1 1000 м Момичета.

Борислав Еленов, Момчета
  • 4-то място К1 500 м;
  • 4-то място К1 1000 м;
  • 5-то място К1 2000 м.

Ангел Власев, Юноши старша
  • 4-то място К1 1000 м;
  • 5-то място К1 200 м;
  • 6-то място К1 500 м.

Стефан Щерев, Юноши младша
  • 4-то място С1 5000 м;
  • 5-то място С1 1000 м;
  • 7-мо място С1 200 м.

Васил Кръстев и Бранимир Христов, Юноши младша
  • 5-то място К2 1000 м;
  • 7-мо място К2 200 м;
  • 7-мо място К2 500 м.

Иван Вангелов
  • 5-то място К1 500 м ДецаМ;
  • 11-то място К2 1000 м Момчета с Венелин Петков (2-ри на Б Финал);

Габриела Пампирова
  • 5-то място К1 500 м ДецаW.

Емануела Дачева, Девойки старша
  • 9-то място К1 5000 м;
  • 12-то място К1 200 м (3-та на Б Финал).

Венелин Петков, Момчета
  • 11-то място К2 1000 м с Иван Вангелов (2-ри на Б Финал);
  • 14-то място К1 2000 м.

Христо Каратабанов и Божидар Попчев, Юноши младша
  • 13-то място К2 1000 м (4-ти на Б Финал);
  • 14-то място К2 200 м (5-ти на Б Финал);
  • 17-то място К2 500 м (4-ти на Б Финал).

Станислав Петков
  • Участие в К1 500 м ДецаМ.

Към класиране в Държавния отборен шампионат за мъже и жени

Коментари

Успехи

В комплексното класиране на БФКК по качествени и количествени показатели за 2017 година заехме 4 място, за което допринесоха и 81-те призови класирания (от 4-то до 12-то място), както и резултатите от международния спортен календар - 7 призови класирания на Европейски и Световни първенства. Картотекирани са 67 състезателя, като 34 са участвали в Държавните шампионати (индивидуален и отборен). През 2016 година най-младият български кануист Ангел Кодинов спечели квота за Олимпийските игри в Рио де Жанейро и постигна 13 място.

Популярни публикации от този блог

ДИШ Мъже и жени 2017

Ангел Кодинов обра титлите в кануто на шампионата в Пловдив