Гребци от осем клуба стартираха в петата регата "Чипилски"

Снимки от награждаване – 15:30 часа – В албума можете да качите и Вашите снимки.

Протокол от регата "Чипилски"

Гребци от седем български клуба и гости от Струга (Македония) стартираха в петата регата по кану-каяк "Чипилски", която завърши в Пловдив.

Мемориалното състезание е в памет Видьо Чипилски, един от големите български треньори, подготвил Любомир Любенов, първия ни олимпийски шампион в този спорт.

Участниците, около 160 гребци, бяха от подрастващото поколение.

Медали взеха: Левски 5 (4, 0, 1), Чипилски 14 (3, 6, 5), Локомотив (Рс) 4 (3, 0, 1), Тракия 10 (2, 5, 3), Дунав (Рс) 2 (1, 1, 0), Струга 2 (0, 1, 1), Асеновец 2 (0, 0, 2).

Отборно класиране: Тракия 205 точки, Чипилски 162, Левски (Сф) 82, Локомотив (Рс) 60, Асеновец 58, Дрим (Струга, Македония) 15, Дунав (Рс) 6, Пирдоп 1 точка.
[източник: sport.plovdiv24.bg]